بامیکا - لوگو

5 morning habits of successful people

فهرست مقاله
5 morning habits of successful people

محصولات مقوی بامیکا همونیه که انتظارش و داریم، بامیکارو داریم تا یک روز جادویی باهاش بسازیم. مربای های خوشمزه بامیکا روی نون تازه ما رو یاد سفره مهربون مامان بزرگا میندازه، ارده بامیکا زور بازومونو میرسونه و نبات های چوبی زعرفونی بامیکا اول صبحی با یه چای تازه من و تا سیاره بامیکا میبره. این طعم های قشنگ با این همه طراوت و تازگی قطعا برام یه شروع خوبه که بتونه کل روز خوشحال نگهم داره، فروشگاه بامیکا برات یه زندگی خوب می سازه.

در ادامه با داشتن عادت‌های مداوم صبحگاهی، یک روز پربار برای شما شروع میشه. این نکات رو درباره عادت صبحگاهی رعایت کنین و خواهید دید که به موفقیت‌های بالاتری نسبت به گذشته دست خواهید یافت.

ساعتِ زنگ‌دار رو خاموش کنین !

اپرا در دفترچه یادداشت سلامتی خودش نوشته، هرگز برای بیدار شدن ساعت کوک نکردم. من ساعتی که باید بیدار شم رو در ذهنم گذاشتم و معمولاً هم قبل از آن بیدار میشم!
جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون شب‌ها به صورت منظم 8 ساعت خواب رو (که مقدار خواب توصیه شده برای بیشتر بزرگسالان است) در برنامه خودش داره و ایشون هم از مخالفان سرسخت بیدار شدن با آلارمه. هافینگتون دراین مورد توضیح میده:
فقط به تعریف واژه زنگ خطر فکر کنین، یک ترس ناگهانی یا تعلیقی ناراحت کننده ناشی از آگاهی از خطر. شروع روز به این روش باعث میشه که هورمونای استرس‌زا و آدرنالین تولید بشن که بدن در هنگام خطر از خود تولید میکنه.
پس طبیعتاً این عادت صبحگاهی، راه مناسبی برای شروع یک روز خوب نیست.

مستقیم سراغ قهوه نرو !

شاید گرفتن یک فنجان قهوه صبح اول وقت یک انتخاب منطقی به نظر برسه، ولی متخصصان بهداشت میگن که آب گزینه بسیار بهتریه. بعد از چند ساعت خواب و آب نخوردن، اولین وعده آب میتونه بدن رو هیدراته کنه و به هضم و متابولیسم بدن کمک کنه. آب یک ماده مغذی ضروریه و اندام‌ها و بافت‌ها برای عملکرد بهتر به اون نیاز دارن. از اونجا که بدن شما به طور منظم آب از دست می ده، شما باید این تلفات را جبران کنین. کامرون دیاز بازیگر و نویسنده هالیوودی دراین باره میگه: خیلی مهمه که روز خودتون رو با انرژی شروع کنین، برای من این کار با بلند شدن، مسواک زدن و نوشیدن آب شروع میشه.
نوشیدن یک لیوان آب گوارا میتونه شما را دوباره زنده کنه و به شما کمک کنه تا در مورد روزِ پیشِ رو، احساس مثبت و آمادگی بیشتری داشته باشین.

بدنت رو تکون بده !

ورزش صبحگاهی عادت صبحگاهی بسیاری از رهبران موفقه. بیل گیتس، بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، هرروز صبح ورزش رو در برنامه خودش داره. نیکی لئونداکیس مدیرعامل برند اکیونکس که هرروز صبح به طور منظم یوگا انجام میده، میگه:
برای داشتن روانی سالم و قوی باید جسمی سالم و قوی داشته باشین.

لیست کارهای خودتون رو بنویسین

بعضی اوقات بهترین راه برای داشتن یک صبح پربار اینه که از شب قبل شروع کنین! بسیاری از افراد موفق عصرهای خود رو برای آماده شدن برای روز بعد میگذرونن. مدیرعامل سابق کنت عصرهای خودش رو با نوشتن سه موردی که میخواد روز بعد به پایان برسونه پایان میده. باربارا کورکوران هم از همین الگو پیروی میکنه و قبل از این که شب، دفتر کار رو ترک کنه مشغول نوشتن لیست کارهای فردای خودش میشه.

از خودت سوال بپرس !

سوال پرسیدن از خودتون اول صبح، میتونه شما رو برای موفقیت در کل روز آماده کنه. هیچکس بهتر از استیو جابز به این موضوع واقف نبود! خیلی اوقات ما انقدر غرق زندگی روزمره میشیم که بعدآ میفهمیم در طول مسیر، ارزش‌ها، اهداف و علاقه‌های خودمون رو فراموش کردیم. استیو جابز هر روز صبح با پرسیدن یک سوال اساسی در آینه از این سناریو اجتناب میکرد: اگر امروز آخرین روز زندگی من بود، آیا میخواستم کاری که امروز میخوام رو انجام بدم؟
اگر پاسخ برای روزهای متوالی منفی باشه، من میدونم که باید چیزی رو تغییر بدم.

en_US